KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 16353169
nr 1635 3169
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 4 st, Stockholmsmotiv, bland annat Hovstallet. Signerade, 13x22 cm, yttermått inklusive ram: 22x30 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 12 augusti 2024
kl 18:59:36
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström